Tarnobrzeg > Internetowa biblioteka to przyszłość

  Tarnobrzeg > Internetowa biblioteka to przyszłość

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Jeśli czytelnik tylko posiada internet, to z każdego miejsca na świecie może sobie ściągnąć potrzebne mu materiały - przekonuje Maria Dziamba, dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. O pozytywnych skutkach informatyzacji zbiorów mówiono podczas konferencji w tarnobrzeskiej bibliotece.
  Tarnobrzeska Biblioteka Pedagogiczna wraz z filiami w Nisku i Stalowej Woli posiada 160 tysięcy woluminów. Biblioteka jako jedna z pierwszych na Podkarpaciu rozpoczęła komputeryzację swoich zbiorów. Jednak dla Marii Dziamby to nie ilość książek świadczy obecnie o prestiżu tego typu placówek.

  - Biblioteka, która posiada swoje katalogi zautomatyzowane i może je pokazywać poprzez swoją stronę internetową a czytelnik, może te zbiory oglądać, należy do kategorii bibliotek cyfrowych - przekonuje Maria Dziamba dyrektor Biblioteki Pedagogicznej. - Bibliotek, które przy tak szybkim tempie komputeryzacji, zdobywają coraz liczniejszą rzeszę czytelników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo