Stalowa Wola > Młodzież z wymiany Sokratesa w LO

  Stalowa Wola > Młodzież z wymiany Sokratesa w LO

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli przebywa grupa młodzieży z Wielkiej Brytanii i Niemiec. To efekt realizacji projektu Sokrates Comenius.

  - Ta wizyta pomoże skorygować niezbyt korzystne stereotypowe wyobrażenia o nas - powiedział dyrektor szkoły Mariusz Potasz.

  Gospodarze postarali się, aby goście mieli co wspominać. Zwiedzili Kraków, Wieliczkę, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Przez kolejne dwa dni goszczeni byli w Stalowej Woli. Joy Garrett, nauczycielka religioznawstwa, miała wykład w języku angielskim na temat islamu. Na artystyczne popisy była okazja podczas spotkania w Miejskim Domu Kultury.

  Rozegrany został międzynarodowy pojedynek w kręgle w klubie NNN, były sportowe zmagania w sali gimnastycznej. Natomiast zajęcia taneczne poprowadziła Beata Główka. Nawiązane sympatie i przyjaźnie z pewnością wpłyną na lepsze poznanie się młodzieży i ich wychowawców z krajów należących do europejskiej rodziny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo