Mielec > Laury dla najlepszych z angielskiego

  Mielec > Laury dla najlepszych z angielskiego

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwudziestu uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z Mielca oraz powiatu mieleckiego otrzymało nagrody w konkursie języka angielskiego. Najlepszych w regionie uhonorował prezydent Mielca Janusz Chodorowski.

  Konkurs językowy, który składał się z dwóch etapów, przygotowała Szkoła Języków Obcych EUREKA. Właśnie w siedzibie szkoły odbyła się poniedziałkowa uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom.

  Dyrektor szkoły Halina Sokolik-Nieradka przyznała, że zwycięstwo w tym konkursie to olbrzymi sukces, ale także wyzwanie do dalszej nauki. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 180 uczniów z 12 szkół, a do drugiej części językowej rywalizacji przeszło już tylko 55 osób. Wśród gimnazjalistów początkowo o zwycięstwo walczyło 65 uczniów, by w drugim etapie znalazło się ich 17.

  Janusz Chodorowski zaznaczył, że nauka języków obcych to inwestycja w siebie i swoją przyszłość. - Nie robicie tego dla waszych nauczycieli czy rodziców. Gdy wkroczycie w dorosłe życie, znajomość angielskiego będzie bardzo przydatna, bo dziś cały świat porozumiewa się w tym najbardziej uniwersalnym języku - powiedział.
  Dyplomy i nagrody otrzymali nie tylko uczniowie podstawówek i gimnazjów. Wyróżnienia, gratulacje i podziękowania za przygotowanie uczestników konkursu otrzymali także nauczyciele.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo