Stalowa Wola > Pieniądze tu lokowane są dobrze...

  Stalowa Wola > Pieniądze tu lokowane są dobrze wykorzystywane

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Stalowa Wola znalazła się w czołówce miast powiatowych najlepiej wykorzystujących pieniądze budżetowe, czyli mających najwyższy poziom nadwyżki operacyjnej. Wynosi on 506,5 zł na osobę.

  Taki wynik daje Stalowej Woli ósme miejscu w Polsce i pierwsze na Podkarpaciu. Ranking z takimi wynikami opublikowało prestiżowe pismo samorządu terytorialnego Wspólnota, oceniające dane z roku 2006.

  Nadwyżka operacyjna to najlepsza ocena kondycji finansowej samorządu, czyli jego potencjału inwestycyjnego. - Ten ranking pokazuje jakość pracy wykonanej w dziedzinie zarządzania miejskimi finansami - powiedział rzecznik prasowy prezydenta Bartosz Kopyto.

  Zdaniem rzecznika efekty tej pracy widać na ulicach miasta, ale dostrzegają je również nowi inwestorzy, którzy wybierają Stalową Wolę na miejsce robienia interesów.

  - Dzięki takim opracowaniom dajemy Polsce wyraźny sygnał, że pieniądze lokowane w Stalowej Woli są dobrze wykorzystywane. Sądzę, że jest to szczególnie istotne w memencie, gdy podejmowane są decyzje o kierunkach kierowania strumieni pieniędzy unijnych. Brukselo! Warszawo! Dajcie je nam - my wiemy co z nimi zrobić! - mówi z entuzjazmem prezydencki rzecznik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo