Stalowa Wola > Miasto będzie miało swój balon

  Stalowa Wola > Miasto będzie miało swój balon

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak na konferencji prasowej zapowiedział, że miasto kupi balon stalowowolskiemu aeroklubowi. Wzniesie się w powietrze już w sierpniu.
  Aeroklub już przedstawił miastu projekty graficzne balonu na ogrzewane powietrze. - Teraz miasto będzie się przygotowywać do ogłoszenia przetargu jego wykonanie. Spodziewamy się, że w czasie dużej imprezy plenerowej w sierpniu tego roku uda się go już pokazać mieszkańcom naszego miasta - powiedział nam rzecznik prasowy prezydenta miasta Bartosz Kopyto.

  Nie będzie to tani wydatek. Na kupno balonu z przyczepą pójdzie 200 tysięcy złotych.
  Miasto traktuje to jednak jak dobrą inwestycje, bo balon latać będzie nie tylko nad Stalową Wolą, ale także po różnych zakątkach kraju i świata. Na szczęście miasto ma dużej klasy "baloniarzy", takich choćby jak Witold Walawski i jego syn oraz Waldemar Lekan. To będzie już drugi balon z związany z miastem. Pierwszy, w żółtych kolorach nawiązujących do koloru maszyn produkowanych w hucie, zakończył już żywot.

  - Osobiście bardzo się cieszę, że wracamy do tej fantastycznej tradycji imprez balonowych. Przecież dawniej, przez szereg lat, widok balonów nad miastem tworzył niesamowity klimat - zachwyca się rzecznik prezydenta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo