Tarnobrzeg > Bezpłatne porady prawne

  Tarnobrzeg > Bezpłatne porady prawne

  ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Nie wiesz jak napisać pismo procesowe, jak zainicjować proces, gdzie szukać pomocy? Przez najbliższe trzy miesiące we wtorki i środy bezpłatnych profesjonalnych porad prawnych udzielać będą prawnicy - członkowie Stowarzyszenia "Paragraf" z Tarnobrzega.

  Organizatorzy akcji podkreślają, że nie ma ona nic wspólnego z Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, który niedawno się zakończył. Rozpoczęty tydzień temu program jest inicjatywą Stowarzyszenia "Paragraf", dotychczas kojarzonego raczej z wydarzeniami sportowymi.

  - Mówiąc wprost, naszym celem jest wskazanie "drogi prawnej" osobom, które same sobie nie potrafią poradzić, a zarazem nie stać ich skorzystanie z płatnej porady adwokackiej, czy radcowskiej - wyjaśnia Zygmunt Dudziński, prezes Stowarzyszenia "Paragraf" a zarazem sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.
  Obywatelskich porad prawnych - bo tak roboczo nazwano akcję, udzielać będą wysoko kwalifikowani profesjonaliści: aplikanci sądowi, asystenci sędziów i referendarze. Z udzielania porad wyłączyli się jedynie sędziowie - niektórzy z nich mogą w przyszłości orzekać w sprawach, o które byliby pytani w czasie dyżurów.
  Szeroko rozumiane porady prawne udzielane będą w zakresie prawa karnego, prawa cywilnego, prawa rodzinnego oraz prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
  - W szczególnie skomplikowanych sprawach, nadzór merytoryczny nad jakością udzielanych porad sprawować będą adwokaci i radcowie prawni - dodaje Zygmunt Dudziński, prezes "Paragrafu". - Nawet jeśli udzielający porady nie będzie w stanie od razu udzielić wyczerpującej odpowiedzi w danej sprawie, umówi się z petentem na inny termin.
  Jak zapewniają organizatorzy, porady będą miały szeroki zakres. Prawnicy mogą nawet przygotować projekt pisma procesowego.

  Kiedy i gdzie?

  Obywatelskie porady prawne udzielane są w każdy wtorek i środę w godzinach 17.30 - 18. Prawnicy dyżurować będą w budynku Urzędu Miasta w Tarnobrzegu przy ulicy Kościuszki 32, pokój 203 (biuro Rady Miasta). Porady udzielane będą bezpłatnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo