Region > Skromna promocja Podkarpacia

  Region > Skromna promocja Podkarpacia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dziesięć metrów kwadratowych miało stoisko województwa podkarpackiego podczas zakończonych w niedzielę targów turystycznych ITB w Berlinie, które są jedną z największych imprez tej branży na świecie.
  Dziesięć metrów to niewiele w porównaniu choćby z metrażem stoiska sąsiedniego województwa świętokrzyskiego, które wykupiło w polskim pawilonie na targach w Berlinie 30 metrów. Niestety już od kilku sezonów Podkarpacie wyraźnie oszczędza na promocji swoich walorów turystycznych wśród gości z Niemiec. Stoisko jest ciągle skromniutkie i daleko mu do rozmachu sąsiadów. A szkoda, bo przecież cała południowa część naszego regionu powinna przede wszystkim żyć z ruchu turystycznego. Są w Europie kraje, które głównie osiągają dochody z turystyki, ale nasze województwo na razie tego jeszcze nie odkryło.

  Ale dobre i 10 metrów, bo każda promocja podczas targów ITB w Berlinie jest lepsza niż żadna. Zwłaszcza, że w tym roku nasz region, choć miał nieduże stoisko, to zaproponował sporo atrakcji.

  - Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo folderów w kilku językach, a dla zwiedzających przygotowaliśmy też degustacje naszych regionalnych potraw, w tym kiełbas i wybornych szynek. Chcemy promować Podkarpacie, jako region czysty ekologicznie, gdzie są idealne warunki do uprawiania turystyki aktywnej oraz gdzie można naprawdę dobrze zjeść - relacjonował nam wczoraj, jeszcze prosto z Berlina Andrzej Klimczak, zastępca dyrektora Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu, Rekreacji i Współpracy Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

  Urząd Marszałkowski nie zapomniał o żadnej części województwa, pokazując w Berlinie zarówno walory atrakcyjnego pod względem turystycznym południa, ale też uprzemysłowionej północy regionu, gdzie znajduje się bardzo wiele tras rowerowych.

  - Naszą bolączką, podobnie jak innych regionów w Polsce, jest na razie brak profesjonalnie przygotowanych produktów turystycznych, ale i one powoli powstają, podobnie zresztą jak biura podróży zajmujące się obsługą ruchu turystycznego - uważa dyrektor Klimczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo