Sport > Kamil Nalepa mistrzem Podkarpacia żaków w tenisie...

  Sport > Kamil Nalepa mistrzem Podkarpacia żaków w tenisie stołowym

  ARKA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kamil Nalepa ze Stalowej Woli wygrał w Nowej Sarzynie Mistrzostwa Podkarpacia w kategorii żaków w tenisie stołowym, za co otrzymał puchar i złoty me

  Kamil Nalepa ze Stalowej Woli wygrał w Nowej Sarzynie Mistrzostwa Podkarpacia w kategorii żaków w tenisie stołowym, za co otrzymał puchar i złoty medal. ©archiwum

  Kamil Nalepa ze Stalowej Woli potwierdza opinie, że jest wielkim sportowym talentem. Zaledwie 9-letni tenisista stołowy Uczniowskiego Klubu Sportowego Gim-Tim 5 wygrał Mistrzostwa Podkarpacia w kategorii żaków, ogrywając o dwa lata starszych rywali.

  Kamil triumfował w mistrzostwach, które rozegrane zostały w Nowej Sarzynie, a startowali w nich zawodnicy z rocznika 1997 i młodsi. Trenerka naszego zawodnika z UKS Gim-Tim 5, Jadwiga Jankiewicz, wróży mu wielką karierę.

  - Kamil wygrał Mistrzostwa Podkarpacia i jest to jego wielki sukces - mówi Jadwiga Jankiewicz. - Bo w drodze po mistrzostwo pokonał o dwa lata starszych przeciwników. To zwycięstwo dało mu też awans do finału Mistrzostw Polski w kategorii żaków.
  Bardzo się cieszę z sukcesu Kamila, a japońska firma "Butterfly", która w tamtym roku zdecydowała się podpisać z nim kontrakt i dostarcza mu sprzęt sportowy, już może być zadowolona ze swojej decyzji.

  Oprócz Kamila, który otrzymał złoty medal i pamiątkowy puchar, w mistrzostwach dobrze spisały się dwie jego rówieśniczki, reprezentujące UKS Gim-Tim 5. Barbara Wereda uplasowała się na szóstej pozycji, a Karolina Piasecka na dwunastej. Z kolei klubowy kolega Kamila, Kacper Kozimala, był dziesiąty. Awans do finału ogólnopolskiego uzyskała też oprócz Nalepy dwójka zawodników z PUKS Arka Łętownia. Patryk Baraniak zdobył drugie miejsce, ulegając w finale właśnie Kamilowi 1:3, a Dominika Kułacz wywalczyła brązowy medal.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo