Mielec > II mistrzostwa w topieniu Marzanny

  Mielec > II mistrzostwa w topieniu Marzanny

  ada

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Miłość do tradycji i niechęć do zbyt długiej zimy sprawiły, że portal hej.mielec.pl i Hufiec ZHP Mielec postanowiły przypomnieć obrzęd topienia Marzanny.
  Czas zacząć pracować nad kukłą, bo impreza już 19 marca.

  - Pożegnajmy wspólnie zimę. Przypomnijmy sobie jak to robili nasi rodzice czy dziadkowie - apelują organizatorzy. Chcą, aby 19. marca, tuż przed przyjściem kalendarzowej wiosny, mielczanie zjednoczyli się w wspólnie, pobawili w zgodzie z polską tradycją. Również nagrody mają zagrzewać mielczan do pracy nad kukłą i ciekawym ceremoniałem topienia. Jakie to upominki? Atrakcyjne - zapewniają tajemniczo organizatorzy.

  Konkurs odbędzie się w Wielką Środę o godzinie 11 przy ulicy Rzecznej - przed kładką na Wisłoce. Organizatorzy zapraszają tylko grupy zorganizowane z mieleckich szkół, które będą się bawić pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Taka artystyczno-kabaretowa grupa powinna liczyć minimalnie 5, maksymalnie 15 osób. Musi powołać do krótkiego życia Marzannę z pomocą ekologicznych materiałów.
  - Marzanny i obrzędy topienia oceni specjalne Jury, powołane przez redakcję www.hej.mielec.pl - mówi Przemysław Cykier, z-ca komendanta Hufca ZHP.

  Udział w mistrzostwach można zgłaszać elektronicznie pod adresem e-mailowym przemek@hej.mielec.pl lub pisemnie w siedzibie redakcji portalu przy ulicy Fredry 1
  (przy fontannie) w Mielcu (M-Punkt). W zgłoszeniu należy umieścić nazwę szkoły lub stowarzyszenia, którą reprezentuje zespół, oraz określić liczbę chętnych osób, imię i nazwisko i telefon kontaktowy opiekuna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo