Sport > Danuta Urbanik zdobyła złoty medal

PISZ
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola zdobyła zloty medal mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które wczoraj rozegrane zostały w Kwidzynie.

Danuta Urbanik, której trenerem jest Mirosław Barszcz, rywalizowała na dystansie 2000 metrów i pokonała ten dystans w czasie 6,11 min. Na dziewiątym miejscu uplasowała się inna z lekkoatletek Victorii Monika Flis - 6,47, a na 40 pozycji sklasyfikowana została Justyna Nędza ze Stali Mielec - 7,23. W biegu juniorek na dystansie 4000 metrów najlepiej z reprezentantek naszego regionu zaprezentowała się Dorota Nędza (Stal Mielec), która zajęła 19 miejsce z czasem - 9,06 min. Wśród juniorów na 5000 m piąty była Kamil Zieliński (Stal Mielec) - 9,01, a 11 Mariusz Mierzwa (Victoria) - 9,06. na 36 pozycji (z czasem - 20,47 min) ukończył bieg juniorów na 6000, Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba.

Seniorki rywalizowały na dystansie 4000 m, a trzecie miejsce zajęła i brązowy medal zdobyła reprezentująca obecnie barwy AZS AWF Wrocław, wychowanka Victorii Stalowa Wola Agnieszka Ciołek.