Mielec > Targi Lokalnego Produktu Tradycyjnego Chorzelów...

  Mielec > Targi Lokalnego Produktu Tradycyjnego Chorzelów 2008

  /KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W podmieleckim Chorzelowie odbywają się dziś Targi Lokalnego Produktu Tradycyjnego Chorzelów 2008. Podczas imprezy prezentowane są lokalne potrawy i przetwory oraz pokazy regionalnej kuchni świątecznej. Jak podkreślają organizatorzy targów Lokalna Grupa Działania Lider+, Stowarzyszenie Prownet oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu.
  Impreza ma na celu nie tylko promocję produktów lokalnej kuchni, ale także ma zachęcić mieszkańców regionu mieleckiego do zgłaszania swoich unikatów kulinarnych na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa. Jak dotąd na ogólną liczbę blisko 500 wyrobów regionalnych, z okolic Mielca na ministerialną listę trafiło 6 produktów.

  Dzisiejsze targi zdrowej żywności i potraw świątecznych odbędą się Gminnym Ośrodku Kultury w Chorzelowie. Początek imprezy o godzinie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo