Stalowa Wola > Poseł Butryn zabiega o drogi szybkiego ruchu

  Stalowa Wola > Poseł Butryn zabiega o drogi szybkiego ruchu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bezrobocie w Stalowej Woli wynosi zaledwie sześć procent. To dobra wiadomość. Ale szacuje się, że w najbliższych latach potrzeba będzie dwóch tysięcy wykwalifikowanych pracowników, których na rynku pracy nie ma.

  Taką ocenę przedstawiła w Sejmie poseł Renata Butryn. - Z tymi problemami, które leżą w zakresie działania włodarzy miasta, Stalowa Wola poradzi sobie sama. Jest największym ośrodkiem przemysłowym województwa podkarpackiego i drugim co do wielkości ośrodkiem akademickim - stwierdziła poseł.
  - Jednak pokonanie największych trudności, będących jednocześnie barierami rozwoju nie tylko Stalowej Woli, ale i całego liczącego około dwieście tysięcy mieszkańców regionu, leży poza możliwościami miasta - powiedziała poseł. Wyjaśniła, że ma na myśli przede wszystkim dostępność komunikacyjną.

  Jak wyjaśniła, niezwykle ważne znaczenie ma tu czas budowy i lokalizacja dwóch dróg ekspresowych: S19 i S74. - Przyspieszenie ich budowy na odcinkach przechodzących w pobliżu Stalowej Woli ma zasadnicze znaczenie dla pełnego wykorzystania tego miasta jako bieguna wzrostu gospodarczego województwa podkarpackiego, choć nie tylko, bo gospodarcze i edukacyjne oddziaływanie Stalowej Woli rozciąga się także na województwa lubelskie i świętokrzyskie - usłyszeli posłowie.

  - Takie miasta jak Stalowa Wola liczą przede wszystkim na własne siły. Nie zwalnia to jednak rządu i parlamentu Rzeczypospolitej od szybkiego sprawnego rozwiązywania tych problemów, które hamują rozwój Stalowej Woli, a które leżą wyłącznie w kompetencji rządu i parlamentu - powiedziała poseł Butryn. Czy rządzący wzięli sobie te słowa do serca, pokaże czas.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo