Nisko > Komunikat w sprawie potwierdzenia obecności bakterii...

  Nisko > Komunikat w sprawie potwierdzenia obecności bakterii coli w miejskim wodociągu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  KOMUNIKAT W SPRAWIE NIEUŻYWANIA WODY PRZEZ LUDZI Z WODOCIĄGU NISKO W PUNKCIE POBRANIA W APTECE UL. RZESZOWSKA 2B W NISKU

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku informuje odbiorców wody z wodociągu Nisko, że woda z instalacji wodociągowej w Aptece przy ul. Rzeszowskiej 2B w Nisku nie nadaje się do spożycia przez ludzi w tym: picia, przygotowywania posiłków i potraw, mycia płukania jarzyn, warzyw, owoców, produkcji żywności, mycia naczyń mających kontakt z żywnością, higieny jamy ustnej.

  W próbkach wody pobranych z sieci wodociągu Nisko przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku w dniu 17.03.2008r. w Aptece przy ul. Rzeszowskiej 2B w Nisku stwierdzono bakterie grupy coli w liczbie 10 [jtk] w 100 ml wody przy dopuszczalnej
  w liczbie 0.

  Próbki wody pobrane innych punktach sieci wodociągowej są w trakcie badania.

  Osoby z osłabioną odpornością rodzice i opiekunowie niemowląt i małych dzieci muszą zachować szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy zgłosić się do swojego lekarza bez zbędnej zwłoki.

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku o zmianie sytuacji powiadomi odrębnym komunikatem.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo