Sport > Sukces sztangisty z Tarnobrzega

  Sport > Sukces sztangisty z Tarnobrzega

  /DASZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rafał Maciąg z Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg zakwalifikował się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.


  Podczas eliminacji, które odbyły się w Łaziskach k. Katowic, Maciąg zajął drugie miejsce w kategorii wagowej plus 94 kg, uzyskując w dwuboju 207 kg (rwanie 90, podrzut 117). Także drugie miejsce, w kat plus 75 kg zajęła Urszula Trela, ale wynik, jaki uzyskała 97 kg (42/55), był za słaby by uzyskać awans. Nie powiodło się Dawidowi Kostkiewiczowi, który po udanych bojach w rwaniu, spalił trzy podejścia w podrzucie.

  - Jestem zadowolony z występu Rafała, natomiast strasznie żal mi Dawida, który jest bardzo zdolnym i pracowitym zawodnikiem, a w Łaziskach miał strasznego pecha. Co do Uli, to wypadła na miarę swoich możliwości - stwierdził szkoleniowiec tarnobrzeskich sztangistów Jan Dryka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo