Gm. Dukla > Przygniótł go ciągnik. Uratowała go żona

  Gm. Dukla > Przygniótł go ciągnik. Uratowała go żona

  ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Kilka godzin oczekiwał na pomoc mężczyzna, przygnieciony w lesie przez ciągnik. Rannego i wyziębionego męża znalazła jego żona. Najprawdopodobniej kobieta uratowała mu życie.

  Ćwiadczący usługi leśne 22-letni mieszkaniec Gminy Dukla, ciągnikiem gąsienicowym ściągał pnie ściętych drzew z lasu, w okolicach Barwinka. Przed wyjściem z domu uzgodnił z żoną, aby o godzinie 15 czekała na niego pod lasem.
  Kiedy małżonka przyjechała w umówione miejsce, męża nie było. Pół godziny później zaniepokojona kobieta rozpoczęła poszukiwania. Po kilkunastu kolejnych minutach znalazła męża przygniecionego przez ciągnik. Mężczyzna leżał na ziemi, z obiema nogami pod jedną z gąsienic. Był bardzo osłabiony ale przytomny i dzięki temu zdołał poinstruować żonę, w jaki sposób może ruszyć pojazdem i uwolnić go.

  Mężczyzna doznał otwartego złamania prawej nogi i nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Wezwana karetka pogotowia przewiozła go do szpitala w Krośnie. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pod ciężarem zapiętego liną pnia, ciągnik zsunął się po stromym podłożu, przygniatając będącego w pobliżu 22-latka. Mężczyzna był trzeźwy, pracował sam i nie miał telefonu komórkowego. Według lekarza pomoc nadeszła niemal w ostatniej chwili.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo