Tarnobrzeg Uczniowie zebrali pieniądze na paczki dla...

  Tarnobrzeg Uczniowie zebrali pieniądze na paczki dla najuboższych

  KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie  Konserwy, słodycze, olej i inne artykuły spożywcze znalazły się w paczkach, które trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin z Tarnobrzega. Inicjatorem zbiórki był Polski Czerwony Krzyż.

  Pieniądze na przygotowanie paczek zbierano w tarnobrzeskich szkołach. Największą sumę zebrano w Szkole Podstawowej numer 11. Z puszek, które na kilka dni przed świętami, krążyły między uczniami i nauczycielami, wysypano ponad 200 złotych.

  Genowefa Stadnik, kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Tarnobrzegu, dla szkoły, która zbierze największą sumę, przygotowała nagrodę. To "Puchar Dobroci", który od kilku lat wędruje z rąk do rąk. - Do tej pory walczyły o niego samorządy, teraz uczniowie - mówi organizatorka akcji. - Tym razem otrzyma go szkoła, która najaktywniej włączyła się do naszej akcji. Puchar ufundowała posłanka Grażyna Gęsicka. Podziękowania należą się zarówno uczniom Szkoły Podstawowej numer 11, jak również dyrekcji i Zofii Zuber, opiekunce koła Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Do sumy zebranej przez uczniów, organizatorzy dołączyli kwotę przekazaną przez tarnobrzeski samorząd. W sumie na przygotowanie paczek zebrano 1 tysiąc 700 złotych. - Początkowo planowaliśmy przygotować paczki dla 30 rodzin, ale udało się zrobić je dla 50 - dodaje Genowefa Stadnik. - Paczki trafiły do rodzin wytypowanych przez szkolnych pedagogów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo