Mielec > Policja dostała nowoczesny sprzęt do wykrywania...

  Mielec > Policja dostała nowoczesny sprzęt do wykrywania alkoholu i narkotyków

  KaT/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  O nowe narkotestery i alcosensory wzbogaciła się mielecka policja. Sprzęt, który zostanie użyty między innymi do wykrywania badań kierowcom na drogach, przekazały władze Mielca.

  Przedstawiciele mieleckiej komendy policji, odbierając urządzenia, które zostaną wykorzystane do kontroli osób na zawartość w organizmie alkoholu i narkotyków, nie kryli zadowolenia. - Sprzęt jest dla nas tym cenniejszy, iż codziennie policjanci ujawniają kilku nietrzeźwych użytkowników dróg, którzy są śmiertelnym zagrożeniem dla nas i naszych najbliższych - mówił inspektor Ryszard Szkotnicki, komendant Powiatowy Policji w Mielcu.

  - 22 narkotestery i 2 alcosensory niewątpliwie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych ulicach. W przeprowadzonych badaniach ankietowych w naszym społeczeństwie to właśnie pijanych kierowców wymieniano najczęściej jako główne zagrożenie, którego obawiają się mieszkańcy.
  Koszt przekazanych urządzeń to 12 tysięcy złotych. Jest to duża pomoc dla mieleckiej policji w wykonywaniu jej ustawowych zadań i pośrednio dar dla społeczności lokalnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo