Stalowa Wola > Relikwie św. Faustyny w Radomyślu nad Sanem

  Stalowa Wola > Relikwie św. Faustyny w Radomyślu nad Sanem

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Kościół katolicki obchodzi dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To święto ustanowione osiem lat temu przez Jana Pawła II. Związane jest z osobą świętej Siostry Faustyny. Jej relikwia jest m.in. w Radomyślu nad Sanem koło Stalowej Woli.

  Jak nam powiedział ks. Jerzy Turoń, kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem, o sprowadzeniu relikwii św. Faustyny zdecydował przypadek. - Kiedy przed trzema laty byłem na wycieczce w Łagiewnikach, spotkałem tam kolegę z wojska, który podobnie jak ja został księdzem. Był spowiednikiem - opowiada ks. Turoń.

  Kiedy dowiedział się, że radomska parafia nie ma relikwii św. Faustyny, obiecał pomóc. A była szczególna okazja, ilość relikwii, rozsyłanych po całym świecie, była ograniczona. Po dwóch miesiącach radomyski proboszcz mógł już pojechać po relikwie.

  - Relikwiarz z relikwią wręczyła mi siostra zakonna, która mieszkała w jednym pokoju z siostrą Faustyną. Ucieszyła się, że relikwie będą stać przy obrazie Matki Boskiej Bolesnej, że boże miłosierdzie będzie promieniowało od tego obrazu - wspomina ks. Turoń.

  W relikwiarzu znajduje się maleńki fragment kości św. Faustyny, w środku białego kwiatuszka. Ksiądz Józef już wie, gdzie relikwie będzie stale eksponowane. Za dwa lata znajdą się w budowanym kościele, w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, przy figurze Jezusa Miłosiernego, jaką ksiądz ufundował jako wotum za swoje kapłaństwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo