Stalowa Wola > Jan Paweł II dla miasta

  Stalowa Wola > Jan Paweł II dla miasta

  ZS

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jan Sibiga przypomina, że mija równo 10 lat, gdy miał spotkanie z Papieżem Janem Pawłem II, kiedy swoją dłonią dotknął Jego dłoni. - To było niesamowite przeżycie - zapewnia.

  Jan Sibiga jest prezesem spółki Elektrotechnika i Automatyka w Stalowej Woli. Jest także radnym miejskim, a przed laty był wiceprezydentem. Jest więc bardzo mocno związany z tym, co się dzieje w Stalowej Woli. Był także mocno zaangażowany w remont kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Ta świątynia wymagała kapitalnego remontu, na co wpływ miały problemy z jej budową za czasów komuny. Komuniści nie pozwalali przez wiele lat stawiać murów i żelbetonowe elementy długo leżały na ziemi. To osłabiło konstrukcję.

  Jan Pawła II podniósł kościół do godności konkatedry. Po kilku latach świątynia miała być podniesiona do godności bazyliki i temu miał służyć remont. Papież, jako metropolita krakowski, był tym, który w 1973 roku poświęcił ten kościół.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo