Sport > Trwają zapisy do turnieju "Z podwórka na stadion"

  Sport > Trwają zapisy do turnieju "Z podwórka na stadion"

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trwają zapisy do kolejnej, siódmej już edycji turnieju "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla 10-latków i młodszych dzieci. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął między innymi selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker.
  Uczestnicy tegorocznej edycji turnieju zagrają o nagrodę główną - puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo każda z drużyn, która zgłosi się do turnieju, otrzyma piłkę, a 500 pierwszych trenerów profesjonalne gwizdki.

  Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10. Zdaniem Tomasza Zabielskiego, koordynatora turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, turniej ten to wielka promocja piłki nożnej.
  Oprócz edukacji dzieci poprzez sport, turniej ma na celu odkrywanie piłkarskich indywidualności. Dlatego też został powołany specjalny sztab szkoleniowy, w skład którego weszli doświadczeni trenerzy: Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz, Michał Globisz i Andrzej Zamilski. Sztab szkoleniowy turnieju będzie towarzyszyć małym piłkarzom na różnych etapach rozgrywek, obserwować mecze, udzielać trenerskich wskazówek, między innymi w trakcie półfinałów oraz wielkiego finału.

  Termin rejestracji drużyn do turnieju mija 21 kwietnia. Trenerzy lub nauczyciele powinni zgłaszać 12-osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa lub faksem do działu UKS przy PZPN, tel. 022-625-38-86. Każda drużyna, która zgłosi się do turnieju, otrzyma piłkę, a pierwszych 500 trenerów profesjonalne gwizdki Fox.

  Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (w dniach od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w wielkim finale w Krakowie w dniach 12-14 września. Najlepsi, jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt, w nagrodę otrzymają puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo