Region > Dziś sprawdzian szóstoklasistów

  Region > Dziś sprawdzian szóstoklasistów

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ponad 25 tysięcy 700 szóstoklasistów z Podkarpacia rozpoczyna właśnie, punktualnie o godzinie dziewiątej, obowiązkowy sprawdzian kończący ich naukę w szkole podstawowej.

  Uczniowie mają godzinę na rozwiązanie zadań, które sprawdzą ich wiedzę z przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Na wyniki dzisiejszego sprawdzianu będą musieli poczekać do 28 maja. Ci, którzy z powodu choroby nie mogą wziąć udziału w sprawdzianie, mają wyznaczony przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dodatkowy termin 3 czerwca.

  W ubiegłym roku uczniowie z Podkarpacia na tle uczniów z całej Polski wypadli dość dobrze.
  Z wynikami ze sprawdzianu znaleźli się po szóstoklasistach z Mazowsza i Małopolski na trzeciej pozycji wśród wszystkich województw. Warto jednak dodać, że w całej Polsce sprawdzian wypadł nie najlepiej. Na maksymalną liczbę 40 punktów, jaką można było uzyskać na sprawdzianie, uczniowie zdobyli przeciętnie zaledwie 26,5 punktów. Szóstoklasiści najlepiej wypadają w zadaniach sprawdzających czytanie i umiejętność korzystania z informacji, znajdujących się w danym tekście. Najwięcej kłopotów mają z matematyką. Jak będzie tym razem, dowiemy się dopiero podczas majowych wyników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo