Prezent na komunię

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wartościowym prezentem dla ośmiolatka może być cyfrowy aparat fotograficzny.

  Wartościowym prezentem dla ośmiolatka może być cyfrowy aparat fotograficzny. ©Archiwum

  Z jakiego podarunku najbardziej ucieszy się ośmiolatek? Czym kierować się przy wyborze upominku dla chłopca?
  Wartościowym prezentem dla ośmiolatka może być cyfrowy aparat fotograficzny.

  Wartościowym prezentem dla ośmiolatka może być cyfrowy aparat fotograficzny. ©Archiwum

  W dniu Pierwszej Komunii Świętej najważniejsze są przeżycia duchowe jednak tradycją jest, że dzieci dostają wówczas prezenty. Dziś podpowiadamy co kupić i jaką sumę trzeba przygotować na taki upominek dla chłopca?

  Dobrym, niewiele kosztującym pomysłem na prezent są edukacyjne programy komputerowe. Pomogą w nauce, bo rozwijają rozwinąć między innymi zdolności matematyczne i językowe, a jednocześnie dzięki nim dziecko nauczy się obsługi komputera. Programów tego typu jest mnóstwo. Zaletą wielu z nich jest oparcie na popularnych seriach książek lub filmów dla dzieci.

  OD APARATU…

  Wartościowym prezentem może być również cyfrowy aparat fotograficzny. Wiążący się z takim prezentem wydatek, to minimum od 300 do 500 złotych. Lepsze modele, renomowanych producentów można natomiast kupić za około 1-1,2 tysiąca złotych.
  Na identycznej półce cenowej znajduje się jeden z najpopularniejszych od wielu lat prezentów "komunijnych", czyli rower.

  - Najważniejsze przy jego kupnie jest odpowiednie dopasowanie do wzrostu dziecka. Dopiero w dalszej kolejności należy skupić się na wyborze poszczególnych elementów roweru, spośród których najważniejsza jest rama - radzi Zbigniew Piątek, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie.

  Niekwestionowanym hitem wśród dzieci są natomiast odtwarzacze plików MP3 i - zyskujące coraz większą popularność - MP4, które dodatkowo odtwarzają pliki wideo. Najtańszą "empetrójkę" można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a najtańszą "empeczwórkę" za około 150-200 złotych. Najdroższe modele - elitą są iPod-y - mogą jednak kosztować około 1 tysiąca złotych. Decydując się na taki prezent, warto jednak mieć świadomość, że odtwarzacz powinien posiadać wbudowaną pamięć minimum 1 GB. To ważne, bo od tego zależy, ile piosenek będzie można "zmieścić" w danym urządzeniu.

  Podobne są ceny radiomagnetofonów i mini wież. Ze względu na spadające ceny sprzętu RTV, warto jednak zdecydować się na zakup kina domowego, które można nabyć już za około 500 złotych.

  Wysokie miejsce na "liście przebojów" prezentów dla dziecka zajmuje także telefon komórkowy. Za zestaw na kartę, tak zwany pre paid (oferta bez abonamentu), trzeba zapłacić - w zależności od modelu aparatu - mniej więcej od 200 do 400 złotych. Kupując "komórkę" trzeba jednak pamiętać, że aparat dla dziecka musi mieć dużo "bajerów". Minimum to kolorowy wyświetlacz, wbudowana kamera i aparat fotograficzny oraz odtwarzacz muzyki.

  …PO KOMPUTER

  Jednym z droższych prezentów, ale za to bardzo atrakcyjnym dla dziecka, jest komputer.

  - Najtańszy model stacjonarny wraz z płaskim monitorem można kupić za około 1500 złotych. W podobnej cenie są laptopy - informuje Tomasz Tysiączny, współwłaściciel firmy "Kwark Komputer".

  W podobnych cenach są konsole do gier, spośród których najpopularniejsze są Sony PlayStation i Microsoft Xbox 360.

  Wartościowym prezentem komunijnym może być także kurs nauki języka. Większość szkół językowych posiada bowiem w swojej ofercie specjalne metody nauczania dzieci. Koszt takiego upominku to około 1,2 tysiąca złotych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo