Region > Podaruj pluszaka małym pacjentom!

  Region > Podaruj pluszaka małym pacjentom!

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  - Maskotki mamy w każdej karetce, to już standartowe wyposażenie - wyjaśnia Monika Gołębiowska, lekarz tarnobrzeskiego pogotowia. Ratownicy sami wpadli na pomysł dawania maskotek małym pacjentom, którym dzięki pluszakom łatwiej przetrwać ciężkie chwile.

  Maskotki trafiające do rąk dzieci poszkodowanych w wypadkach, w niektórych miastach to codzienność. Swoje firmowe maskotki mają policjanci, strażacy. W szpitalach jednak pieniędzy brakuje nawet na sprzęt, o pluszakach można tylko pomarzyć. Ratownicy z Tarnobrzega udowadniają jednak, że i w takiej sytuacji potrafią sobie radzić.

  - Każdy u siebie w domu poprzeglądał pudła z zabawkami, którymi nasze dzieci się kiedyś bawiły - mówi lekarz medycyny Monika Gołębiowska ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnobrzegu. - Wszystkie te pluszaki moja mama wyprała i wysuszyła, popakowała w woreczki. W każdej karetce jeździ teraz po kilka misiów ratownisiów.

  Lekarka przekonuje, że w takiej chwili nie sposób przecenić roli zwykłego pluszowego misia, pieska czy kotka.

  Postanowiliśmy włączyć się do akcji zbiórki pluszaków. Pomóc może każdy chętny. Maskotki - nowe lub używane, ale w dobrym stanie trzeba wyprać i dobrze wysuszyć, najlepiej też zapakować pojedynczo w foliowe woreczki lub jednorazowe reklamówki. Pluszaki prosimy przynosić do naszych redakcji w Tarnobrzegu (ul. Moniuszki 6b) i Stalowej Woli (ul. 1 Sierpnia 12). Można też kontaktować się z nami pod numerami telefonów (15) 823-26-02 lub (15) 844-87-33. Zebrane misie ratownisie przekażemy załogom karetek pogotowia ratunkowego w Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Mielcu, Nisku i Kolbuszowej.
  Więcej jutro w "Echu Dnia"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo