Stalowa Wola > Szkoła otrzyma dodatkowe pieniądze na budowę...

  Stalowa Wola > Szkoła otrzyma dodatkowe pieniądze na budowę hali sportowej

  ebnis

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  600 tysięcy złotych - to kolejne pieniądze, które udało się uzyskać na budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Zapadła właśnie decyzja Sejmiku Województwa Podkarpackiego o przyznaniu tej dotacji.
  Starostwo powiatowe i dyrekcja szkoły maja nadzieję, że hala będzie oddana do użytku już w październiku tego roku. Budowa obiektu trwa od 2005 roku.
  Co ciekawe, szkoła jeszcze kilka lat temu miała problemy z uzyskaniem zgody na budowę hali.

  - Usłyszeliśmy, że jeśli szkoła sama postara się o wykonanie projektu to rozmowy o budowie będą ponowione - wspomina Mariusz Potasz, dyrektor szkoły.
  Placówka sama wystarała się o pieniądze na projekt hali i z gotowym materiałem zwróciła się do stalowowolskiego starostwa powiatowego o pomoc w budowie.
  Alicja Mach, naczelnik wydziału inwestycji i mienia powiatu poinformowała nas, że budowa obiektu będzie kosztować w sumie około 5 milionów złotych.

  - Będzie to hala z pełnym zapleczem: szatniami, pokojami trenerskimi, siłownią i salą do aerobiku. Ze szkołą będzie połączona korytarzem - mówi Alicja Mach.
  Mariusz Potasz dodaje, że szkoła będzie mieć największą i pełnowymiarową halę sportową w mieście.

  Warto dodać, że starostwo na budowę hali uzyskało także 1 milion 270 tysięcy złotych z ministerstwa sportu i turystyki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo