Tarnobrzeg > Nowe władze tatrzańskiego koła

  Tarnobrzeg > Nowe władze tatrzańskiego koła

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Konrad Maguder został prezesem tarnobrzeskiego koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnobrzegu. Do zarządu weszli także Jacek Gospodarczyk, Witold Tryczynski, Barbara Reczek i Małgorzata Jędrusik.

  Swoje nowe władze miłośnicy górskich szlaków wybrali podczas zjazdu sprawozdawczo-wyborczego, którego honorowym gościem był Wojciech Szarota, członek zarządu głównego PTT i prezes oddziału "Beskid" w Nowym Sączu. Ustępujący zarząd, którym kierował Grzegorz Bień uzyskał absolutorium.
  Tarnobrzeskie koło należące do oddziału PTT "Beskid" w Nowym Sączu jest największym i najbardziej prężnym kołem PTT w Polsce. W minionej trzyletniej kadencji zorganizowało 77 imprez turystycznych dla blisko 2 tysięcy uczestników. Od 1999 roku, czyli od początku działalności w 216 imprezach turystycznych wzięło udział 6478 osób.

  Wszystko to nie byłoby możliwe gdyby nie wielkie zaangażowanie grupki pasjonatów, którzy kierują organizacją i społecznie prowadzą wszystkie organizowane przez nich imprezy. Wycieczki najczęściej prowadzili: Mieczysław Winiarski, Jacek Gospodarczyk, Barbara Reczek, Jacek Morawski i Ludwik Szamański.

  - Jest się czym pochwalić - mówi Mieczysław Winiarski, który 86 razy przewodniczył wycieczkom. - Zjeździliśmy już prawie całą górską Europę. Byliśmy w Pirenejach, Alpach z wejściem na Mont Blanc włącznie, Dolomitach, Karpatach Rumuńskich i Ukraińskich. Zorganizowaliśmy także wyprawę w Kaukaz, a jego najwyższy szczyt Elbrus zdobyło dziesięciu uczestników wyprawy.
  Koło utrzymuje się ze składek członkowskich i dotacji Urzędu Miasta Tarnobrzega. Liczy 82 osoby mieszkające w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Radomiu, Tarnobrzegu, Sandomierzu, Stalowej Woli, Nowej Dębie, Sanoku a nawet Kijowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo