Nisko > Promesy dla najlepszych

  Nisko > Promesy dla najlepszych

  TDM

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Nisku rozdało 7 indeksów dla najlepszych konkursowiczów. Wśród zwycięzców są nie tylko maturzyści, ale również ucznnica pierwszej klasy niżańskiego liceum.
  27 uczniów ze szkół średnich powiatu niżańskiego i stalowowolskiego wzięło udział w konkursie, w którym liczyła się nie tylko znajomość gramatyki języka angielskiego, ale również historii Anglii.

  - Chcemy popularyzować język angielski i zachęcać młodzież do studiowania w naszej szkole - mówi Marta Powęska, dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Nisku. - Pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali testy. Do drugiego, ustnego przeszło siedem osób. Ci uczniowie w przyszłości mogą już być naszymi studentami bez potrzeby zdawania egzaminów wstępnych, a więc indeks mają w kieszeni.

  Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Nisku powstało w roku 2005. Szkoła przygotowuje słuchaczy do stopnia licencjata i daje możliwość kontynuowania nauki na Uniwersytecie Rzeszowskim, który objął niżańską placówkę opieką merytoryczną. Słuchacze po ukończeniu szkoły mogą być nauczycielami w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
  - Jestem trochę chora i do samego końca nie byłam pewna wyniku - mówi Rita Dukaczewska, uczennica pierwszej klasy LO w Nisku, jedna z laureatek pierwszego konkursu. -Właściwie od urodzenia uczę się języka angielskiego, bo w domu z tatą rozmawiamy po angielsku.

  Wszystkie startujące osoby otrzymały nagrody książkowe o najlepsza siódemka promesy obiecujące przyjęcie na pierwszy rok studiów w niżańskim kolegium. Wśród zwycięzców znaleźli sie także: Ewelina Małek, Michał Myk, Patrycja Pipska, Paweł tutka, Jadwiga Wołoszyn oraz Aleksandra Zielińska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo