Sport > II Memoriał Andrzeja Grubby w Stalowej Woli

  Sport > II Memoriał Andrzeja Grubby w Stalowej Woli

  ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Stalowej Woli rozegrany został wojewódzki turniej finałowy szkół podstawowych w tenisie stołowym w II Memoriale Andrzeja Grubby, najsłynniejszego polskiego pingpongisty, zmarłego w 2005 roku.

  Młodzi tenisiści stołowi z Podkarpacia walczyli w sali Szkoły Podstawowej Numer 12 w Stalowej Woli, a organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Gim-Tim 5. Turniej ma wyłonić największe talenty w tenisie stołowym w Polsce, następców Andrzeja Grubby, w latach 80-tych trzykrotnego brązowego medalisty Mistrzostw Świata, jedenastokrotnego medalisty Mistrzostw Europy, zdobywcy Pucharu Świata.
  W turnieju w Stalowej Woli walczyły drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych.

  Triumfowała Szkoła Podstawowa z Wólki Łętowskiej, w składzie: Aneta Kręcidło, Patryk Misiak i Dominika Kułacz, a opiekunem zespołu był Maciej Górecki. Na podium stanęły jeszcze - druga w stawce drużyna z SP 12 Stalowa Wola (Dominika Drelich, Radosław Kubas, Karolina Piasecka, Karolina Rybak, opiekun: Jadwiga Jankiewicz) i trzecia z SP 1 Nisko (Kamil Nalepa, Łukasz Socha, Dominik Kiełb, opiekun: Grzegorz Nalepa). Na czwartej pozycji znalazła się SP Łętownia, a na piątej SP 10 Tarnobrzeg. Łącznie wystartowały reprezentacje z szesnastu szkół z Podkarpacia.

  Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została Aneta Kręcidło z Wólki Łętowskiej, a najlepszym zawodnikiem Kamil Nalepa z SP nr 1 Nisko. Najmłodsi w stawce byli z kolei 9-letnia Katarzyna Strzęciwilk i 8-letni Jakub Nienajadło, oboje z SP 12 Stalowa Wola.

  Drużyna z Wólki Łętowskiej dzięki wygranej w Stalowej Woli awansowała do finału ogólnopolskiego Memoriału Andrzeja Grubby, który rozegrany zostanie w czerwcu w Gdańsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo