Gorzyce > Benedykt Budziło gościł podczas obchodów...

  Gorzyce > Benedykt Budziło gościł podczas obchodów Światowego Dnia Książki

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Benedykt Budziło, autor publikacji dotyczących gminy Gorzyce, był gościem specjalnym obchodów Światowego Dnia Książki zorganizowanych w Zespole Szkół w Gorzycach.

  - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Tak się składa, że ten dzień to również rocznice śmierci trzech znakomitych pisarzy: Cervantesa, Szekspira i Garcilasa de la Vegi - wylicza Magdalena Motas - Korzonek, polonistka z Zespołu Szkół w Gorzycach.

  Tym razem święto książki postanowiono wykorzystać jako doskonałą okazję do promocji wśród młodzieży dorobku twórczego lokalnych pisarzy. Uczniów gorzyckiej szkoły odwiedził Benedykt Budziło z Wrzaw, który ma na swoim koncie wiele książek i publikacji związanych tematycznie z gminą Gorzyce.
  Pisarz i historyk zarazem, zaprezentował uczniom swój dorobek twórczy, zdradził też, co przygotowuje do druku. Benedykt Budziło zachęcał młodych ludzi do poznania ciekawostek historycznych związanych z pomnikami sprzed lat, zlokalizowanymi na terenie gminy Gorzyce.

  Uczniowie z kolei przygotowali do prezentacji fragmenty wybranych przez siebie tekstów z ulubionych książek, a ku uciesze zebranych w sali kolegów, łamali sobie języki czytając wymyślone przez nauczycielkę kalambury, jak choćby: "W grząskich trzcinach i szuwarach kroczy jamnik w szarawarach, szarpie kłącza oczeretu i przytacza do beretu…’’.

  - Mam nadzieję, że poprzez takie spotkanie udało mi się zachęcić uczniów do częstszego sięgania po książki - dodaje Magdalena Motas - Korzonek. Oprócz niej spotkanie z pisarzem zorganizowały Małgorzata Laskowska i Małgorzata Chorzępa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo