Stalowa Wola > Przewodniczący "Solidarności 80" w hucie...

  Stalowa Wola > Przewodniczący "Solidarności 80" w hucie ostrzega ministra skarbu przed paraliżem zakładu

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Rośnie napięcie w Hucie Stalowa Wola przed bliskim rozstrzygnięciem konkursu na zarząd spółki.
  Szef "Solidarność 80" ostrzegł ministra Skarbu Państwa przed przewodniczącym Rady Nadzorczej, która prowadzi konkurs. Zarzucił mu stronniczość.

  Spod ręki szefa hutniczej "S80" Stanisława Grada wyszły trzy pisma do ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada (zbieżność nazwisk przypadkowa!). W pierwszym z 10 marca ostrzegał ministra przed byłym prezesem huty Ryszardem Kardaszem, obecnym prezesem Przemysłowego Centrum Optyki w Warszawie, przymierzanym wówczas na stanowisko szefa Rady Nadzorczej huty. Zarzucił mu "doprowadzenie do największego kryzysu huty". Ostrzeżenie dotyczyło także Józefa Zakrzewskiego, byłego przewodniczącego Rady.

  Minister porady związkowca nie posłuchał. Ryszard Kardasz został szefem Rady Nadzorczej, a Zakrzewski członkiem.

  W kolejnym piśmie z 7 kwietnia Stanisław Grad alarmował ministra, że prowadzony przez Radę Nadzorczą konkurs na członków nowego zarządu huty, w związku kończącą się kadencją, "może być tylko formalnością i doprowadzi do paraliżu huty". Przekonywał, że faworytami Rady są "w znacznej większości osoby ściśle powiązane z zarządem, który doprowadził hutę do poważnych kłopotów". Chodziło oczywiście o rządy Ryszarda Kardasza. W piśmie jest spora dawka wyliczeń spadku zysków i obrotów spółki za jego czasów.

  Szef "S80" zadeklarował "wolę bezpośrednich rozmów w tej sprawie, w wyznaczonym miejscu i terminie, również w kwestiach personalnych". Ministerstwo zbyło pisma milczeniem.

  W trzecim piśmie z 23 kwietnia Stanisław Grad idzie na całość i wieści ministrowi jaki będzie przyszły skład zarządu: Krzysztof Trofiniak - obecny dyrektor handlowy huty, ma być prezesem zarządu; Jacek Hernet - ma zostać dyrektorem finansowym, Mirosław Sroka - obecny dyrektor operacyjny, zostanie dyrektorem do spraw produkcji; Antoni Rusinek - zostanie dyrektorem do spraw produkcji wojskowej. Jeżeli Trofiniak nie zostanie prezesem, miałby zostać dyrektorem handlowym.

  Więcej w środowym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo