Region > Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny będzie...

  Region > Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny będzie większy

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Podkarpackim Parku Naukowowo-Technologicznym “Aeropolis" zaczyna brakować już wolnych działek dla inwestorów. Rozwiązaniem jest poszerzenie. Jest już na to pomysł.

  Każdy park inwestycyjny czy to technologiczny, czy to przemysłowy to uzbrojony teren, przygotowany pod lokalizacje farbryk. W PPN-T mogą lokować się tylko firmy produkcyjne, wykorzystujące nowoczesne technologie. W ostatnich tygodniach dwie takie firmy rozpoczęły budowę swoich fabryk: jedna z branży motoryzacyjnej (Borg Warner), a druga lotniczej (MTU).
  Kilkanaście następnych ma już zarezerwowane działki. Łącznie już 85 proc. terenu jest rozdysponowanych. Zarządzająca parkiem Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego prowadzi też rozmowy z dalszymi inwestorami.

  - Jest wśród nich m.in. koncern lotniczy, który chce wydać 70 milionów dolarów - mówi Andrzej Szortyka z RARR, nie ujawniając jeszcze nazwy firmy.
  W krótkim czasie cały przeznaczony pod inwestycje teren zostanie zajęty.
  - Planujemy rozszerzyć park o nowe grunty - mówi Waldemar Pijar, prezes RARR. - Jest pod Rzeszowem spory obszar należący do skarbu państwa, których chcemy wykorzystać.

  W tej chwili do “Aeropolis" należy 123 hektary. Docelowo Park zajmowałby 400 hektarów, a w firmach zatrudnionych byłoby 15 tysięcy osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo