Stalowa Wola > Saperzy zabrali pocisk z mieszkania w bloku...

  Stalowa Wola > Saperzy zabrali pocisk z mieszkania w bloku przy ulicy Dmowskiego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Niezwykłe zdarzenie miało dziś miejsce po godzinie piętnastej w Stalowej Woli, w bloku przy ulicy Dmowskiego 3. Mężczyzna wracający do swojego mieszkania na drugim piętrze, zauważył pocisk leżący przed drzwiami.

  - Wziąłem go w ręce i zaniosłem do mieszkania. Położyłem na krześle - przyznaje.

  Było to tak nierozważne zachowanie, że sam się z siebie śmieje. Ale, jak przyznaje, służył w wojsku w 36 Brygadzie Pancernej, jeździł czołgiem i "tam pociski inaczej wyglądały" - jak nam powiedział.

  - Potem poszedłem do ubikacji i kiedy wyszedłem, wezwałem policję - opowiada.

  Kiedy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, zrobili szybką naradę. - Słyszałem, jak się zastanawiali czy ewakuować cały blok - wspomina mężczyzna. Zmierzyli pocisk - był długi na 40 cm, miał średnicę 18 cm.

  Któryś z policjantów, znający się na technice strzeleckiej, doszedł do wniosku, że jest to pocisk ćwiczebny i nie zagraża wybuchem. Jednak policjanci zastosowali się do procedur i wezwali patrol saperski. Przyjechały dwa wozy. Bez ewakuacji mieszkańców zabrali to co można nazwać resztką pocisku.

  - Nie wiem kto mi zrobił taki kawał - powiedział mężczyzna, który jednak nie chciał podać swojego nazwiska ani zrobić sobie zdjęcia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo