Rzeszów > Obchody 1 Maja

  Rzeszów > Obchody 1 Maja

  /ra/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Ponad sto osób przybyło na wiec pierwszomajowy, zorganizowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tradycyjnie odbył się po Pomnikiem Walk Rewolucyjnych, gdzie uchował się jeszcze orzeł bez korony czyli godło Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

  Obecni byli m.in. sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski i posłanka Joanna Senyszyn. Wśród licznych lewicowych partii znalazła się i Komunistyczna Partia Polski, zabrakło natomiast Socjaldemokracji Polskiej. Ponoć partia Marka Borowskiego nie przyjęła zaproszenia.

  Tuż po wiecu lewicy, na plac pod pomnikiem przybyło kilkudziesięciu działaczy Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Krzyczeli “Precz z komuną" i “A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści".
  Po wiecu działacze SLD wzięli udział w IV Wojewódzkim Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym. Na czele partii na Podkarpaciu po raz drugi stanął poseł Tomasz Kamiński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo