Stalowa Wola > Remont klatki w bloku w połowie tego roku?

  Stalowa Wola > Remont klatki w bloku w połowie tego roku?

  Ewa Bożek

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Sławomir Chyl, prezes Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Stalowej Woli zgłosił na spotkaniu komisji Rady Nadzorczej spółdzielni problem, z którym mieszkańcy bloku przy ulicy Popiełuszki 6 przyszli do redakcji "Echa Dnia".
  Sprawa dotyczy wejścia do klatki w tym bloku. Lokatorzy, żeby dostać się do mieszkań mijają wiszące nad swoimi głowami przewody elektryczne, grube rury i niezabezpieczone zawory, do których właściwie każdy ma dostęp. Wejście było pierwotnie zaplanowane jako awaryjne, ale to główne, od ulicy Okulickiego kilka lat temu zostało zamurowane.

  - Spółdzielnia wynajęła powierzchnię prywatnej firmie, która ma teraz w tym miejscu wejście do swoich pomieszczeń. W zamian za to dla nas zrobiła inne, zupełnie niefunkcjonalne. - powiedziała nam kilka tygodni temu lokatorka bloku.
  Ostatecznie, po incydencie włamania się kogoś do klatki od tej strony, na prośbę części mieszkańców, zamknięto to wejście.

  Lokatorzy poinformowali redakcję, że nie raz zgłaszali problem klatki do spółdzielni, ale nie przyniosło to rezultatu.
  Sławomir Chyl, prezes spółdzielni podczas pierwszej rozmowy przyznał, że wejście do klatki jest nieestetyczne i problem jest dobrze znany spółdzielni.

  - Podczas ostatniego posiedzenia komisji Rady Nadzorczej, która decyduje o planowaniu remontów zgłosiłem problem mieszkańców. Uzyskałem informację, że remont klatki być może będzie ujęty w planach na trzeci kwartał tego roku. Zastanawiamy się także nad otwarciem drzwi wejściowych od ulicy Okulickiego, tak żeby istniała także możliwość wyjścia z klatki od tej strony. - wyjaśnia na koniec prezes Chyl.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo