Stalowa Wola > Starostwo będzie pod jednym dachem

  Stalowa Wola > Starostwo będzie pod jednym dachem

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prace przy budowie lady w Wydział Komunikacji i Transportu.

  Prace przy budowie lady w Wydział Komunikacji i Transportu. ©Z. Surowaniec

  Starosta stalowowolski Wiesław Siembida zaprezentował dziś dziennikarzom jak będzie wyglądać nowa siedziba starostwa, gdzie przeniosą się urzędy, mieszczące się teraz w czterech budynkach.
  Prace przy budowie lady w Wydział Komunikacji i Transportu.

  Prace przy budowie lady w Wydział Komunikacji i Transportu. ©Z. Surowaniec

  Dla potrzeb starostwa zmodernizowany został pięciokondygnacyjny internat szkoły budowlanej przy ulicy Podleśnej. Są tu 92 pokoje dla urzędników, sale narad, pokoje socjalne. W obiekcie wymieniono sieć centralnego ogrzewania i instalacje elektryczną, dobudowano windę, wymieniono część okien i drzwi, zbudowano parking na 30 aut. Koszt przeprowadzonych prac wyniósł 2 mln zł.

  - W nowej siedzibie zostaną spełnione wymogi, jakie są stawiane obiektom użyteczności publicznej.
  Chodzi przede wszystkim o przystosowanie ich do wymogu osób niepełnosprawnych - powiedział starosta Wiesław Siembida. W budynku będzie sieć komputerowa ułatwiająca komunikacje wewnętrzną i umożliwiająca korzystanie z podpisu elektronicznego. Petenci będą mogli pod jednym dachem załatwić wszystkie sprawy, jakie prowadzi starostwo.

  W tej chwili starostwo mieści się w trzech obiektach - w dwóch budynkach przy ulicy Popiełuszki i na dwóch piętrach w biurowcu Metalowiec. Roczny koszt wynajmowania pomieszczeń w Metalowcu to 200 tys. zł. - Teraz pieniądze te zostaną w budżecie i będą amortyzowały koszty adaptacji nowej siedziby - uważa starosta. Natomiast radni podejmą decyzję w sprawie dwóch obiektów - zostaną sprzedane lub będą wynajmowane. - Już są liczni chętni - stwierdził starosta.

  Przenosiny wydziałów starostwa rozpoczną się 19 maja. Pierwszy do nowych pomieszczeń przeprowadzi się Wydział Komunikacji i Transportu (przenosiny będą trwać od 19 do 21 maja). Ostatni - 5 czerwca, wejdą pracownicy Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W dniach, w których będą przeprowadzki, wydziały będą nieczynne. W niektórych przypadkach może to być maksymalnie cztery dni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo