Mielec > Powstanie nowy stadion?

  Mielec > Powstanie nowy stadion?

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prawnicy oceniają jak miasto Mielec może wspólnie z prywatną firmą realizować olbrzymią inwestycję. To ważny etap przygotowań do uruchomienia budowy nowego stadionu w Mielcu.
  Prywatna firma chce zainwestować w Mielcu w budowę nowego stadionu. Na miejscu obecnego powstałaby galeria handlowa, nie wykluczone więc, że w miejscu gdzie jest obecnie pole karne, stanęłoby stoisko jednej z firm. Magistrat jest przychylny pomysłowi, sprawdza jednak czy jest on realny.

  Nowy stadion, plac pod bazar i na potrzeby koncertów, inne boiska, powstałyby w miejscu dotychczasowych błoni za halą sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. A na miejscu obecnego stadionu powstałaby galeria handlowa. Taki jest plan. Prezydent Mielca Janusz Chodorowski mówi, że być może plany zostaną zaprezentowane w czerwcu.

  - Podejrzewam, że to będzie kontrowersyjny temat. Wywoła wiele dyskusji - przewiduje prezydent.

  Magistrat chce się upewnić, że realizacja projektu, w którym prywatna firma buduje coś na miejskim terenie, albo wspólnie z miastem, jest możliwe.
  - Trzeba ocenić czy te rozwiązania są do przyjęcia. Czy ta inwestycja jest bezpieczna lub opłacalna - dodaje prezydent Mielca. Nad tym pracują już prawnicy. I do czasu ich ustaleń, które pokażą, że jest legalne rozwiązanie, plany nie zostaną zaprezentowane. Dlatego jestem też ostrożny z mówieniem o nowym stadionie. - Trochę znam naszych mieszkańców. Jak coś się im obieca, to oni to wyegzekwują - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo