Stalowa Wola > Ruszył międzynarodowy konkurs muzyczny...

  Stalowa Wola > Ruszył międzynarodowy konkurs muzyczny imienia Janiny Garści

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na skrzypcach gra Anna Maria Toporkiewicz z Tymbarka.

  Na skrzypcach gra Anna Maria Toporkiewicz z Tymbarka. ©Z. Surowaniec

  Na skrzypcach gra Anna Maria Toporkiewicz z Tymbarka.

  Na skrzypcach gra Anna Maria Toporkiewicz z Tymbarka. ©Z. Surowaniec

  Dziewięciu małych artystów grających na skrzypcach popisywało się swoimi umiejętnościami podczas III Międzynarodowego Konkursu imienia Janiny Garści, rozpoczętego dziś w szkole muzycznej w Stalowej Woli.

  Konkurs potrwa do piątku. W czwartek rozpoczną się przesłuchania w klasie fortepianu. Konkursowi towarzyszą warsztaty wykonawcze dla nauczycieli i uczniów. Ogłoszenie wyników zaplanowano w piątek po południu.

  Konkurs ma prestiżową rangę. Jego organizatorem jest stalowowolska szkoła muzyczna i ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Patronat prasowy nad imprezą sprawuje "Echo Dnia".

  Janina Garścia to zmarła przed czterema laty kompozytorka i pedagog. Stworzyła wspaniałą literaturę fortepianową i kameralną dla dzieci i młodzieży. Stalowowolska szkoła nawiązała kontakt z kompozytorką w 1983 roku. Od tej pory przyjeżdżała do Stalowej Woli i nadała rangę imprezie, która rozpoczęła się jeszcze za jej życia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo