Mielec > Noc w muzeum

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Mielczanie też będą mieć swoją noc w muzeum. Po raz pierwszy miasto przyłącza się do zainicjowanej we Francji, ogólnoeuropejskiej akcji udostępniania muzealnych wystaw w porze nocnej.d

  Noc w muzeum w Mielcu rozpocznie się w sobotę, 17 maja, o gozinie 20. Potrwa do godziny 1 w nocy. Będzie wtedy można zupełnie za darmo obejrzeć wystawy w Dworku Oborskich, gdzie mieści się główna siedziba mieleckiego Muzeum Regionalnego, i w filii muzeum w "Jadernówce".

  W dworku mielczanie obejrzą ekspozycję "Władysław Żurawski - mielecki artysta zapomniany". Władysław Żurawski to polski grafik tworzący w okresie XX-lecia międzywojennego, który mieszkał i pracował w Mielcu. W "Jadernówce" zwiedzający zobaczą wystawę "Mielec na dawnych pocztówkach", czyli karty pocztowe pokazujące miasto w okresie od końca XIX wieku do 1969 roku.

  Na gości muzeum czeka też nie lada gratka. Taniej, niż w księgarskiej sprzedaży będzie można kupić wydawnictwa regionalne, tomy "Rocznika Mieleckiego", albumy o Mielcu.

  Dyrektor Muzeum Regionalnego Jerzy Skrzypczak zaprasza także na muzyczne atrakcje. W Dworku Oborskich wystąpią zespół muzyki dawnej "Hortus Musicus" oraz kwartet instrumentalny ze Szkoły Muzycznej, który zaprezentuje muzykę lekką i rozrywkową. Koncert rozpocznie się około godziny 20.30.
  W sobotni wieczór goście muzeum chętnie pewnie też skorzystają z okazji i wybiorą się na spacer po parku otaczającym Dworek Oborskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo