Stalowa Wola > Klasyki za darmo dzisiaj we “Wrzosie"

  Stalowa Wola > Klasyki za darmo dzisiaj we “Wrzosie"

  /STAN/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Trzy słynne filmy lat 20. zaprezentuje dzisiaj kino “Wrzos" Miejskiego Domu Kultury. To akcja w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Będzie ciekawie i zgodnie z tradycją nocy za darmo.

  Pierwszy z proponowanych filmów to “Brzdąc" Charliego Chaplina z 1921 roku. Właśnie w tych miesiącach klasyczne filmy Chaplina, odrestaurowane, wracają na duże ekrany. W tym i “Brzdąc", film, który mimo nominalnego sędziwego wieku pozostał młody i żywy. Prawdziwe arcydzieło... Jego seans odbędzie się o godzinie 20.

  Drugim wyświetlanym filmem, o godzinie 21.45, będzie niemiecki “Metropolis" z 1926 roku. To w pewien sposób... nowość! Film zrekonstruowano niedawno i teraz trafił na ekrany. Oryginał bowiem zaginął. Znane były tylko fragmenty tego dzieła science - fiction. Szerokiej widowni choćby ze słynnego teledysku “Radio Ga - Ga" grupy “Queen".

  W samą północ rozpocznie się projekcja “Gabinetu doktora Caligari" z 1920. Ten słynny niemiecki film, to jeden z pierwszych filmów grozy. Jak wszystkie filmy tego wieczoru jest to obraz niemy. We “Wrzosie" zabrzmi jednak muzyka! Na żywo własne kompozycje przygotowane do tego filmu zagrają Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski i grupa “Minimatikon".

  Dodatkiem do tego filmowego maratonu będzie możliwość zwiedzenia (od godziny 18) kabiny kino operaotora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo