Tarnobrzeg > Tarnobrzeski Puchar Wiosny pojechał do...

  Tarnobrzeg > Tarnobrzeski Puchar Wiosny pojechał do Piotrkowa

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W zawodach tych, które zorganizowane zostały po raz jedenasty, mógł wziąć udział każdy myśliwy.

  W zawodach tych, które zorganizowane zostały po raz jedenasty, mógł wziąć udział każdy myśliwy. ©M. Radzimowski

  W zawodach tych, które zorganizowane zostały po raz jedenasty, mógł wziąć udział każdy myśliwy.

  W zawodach tych, które zorganizowane zostały po raz jedenasty, mógł wziąć udział każdy myśliwy. ©M. Radzimowski

  Na tarnobrzeskiej strzelnicy było głośno, ale bez niespodzianki - sobotni XI Tarnobrzeski Puchar Wiosny wygrał Paweł Załoga z Piotrkowa Trybunalskiego, który zdobywając 483 punkty, pokonał przeciwników.

  W zawodach tych, które zorganizowane zostały po raz jedenasty, mógł wziąć udział każdy myśliwy. Tym razem do zmagań przystąpiło ponad siedemdziesięciu strzelców.

  - Emocji tradycyjnie nie zabrakło, ale zwycięzca zawodów był jednym z głównych faworytów. Warto podkreślić, że dopisała słoneczna pogoda, która w ostatnich dniach bywa kapryśna - mówi Jan Czub, łowczy okręgowy w Tarnobrzegu.
  Myśliwi rywalizowali w sześcioboju. Składały się na niego dwie dyscypliny kulowe - strzelanie do makiet rogacza i dzika oraz cztery śrutowe - do ruchomej makiety zająca oraz do rzutek z trzech pozycji. Po zsumowaniu zdobyczy punktowych wyłoniono zwycięzcę.

  Pierwsze miejsce i efektowny puchar wykonany specjalnie na tę okazję przez zakład szlifierski kryształu "Anita" z Tarnobrzega, trafił do rąk Pawła Załogi z Piotrkowa Trybunalskiego. Tryumfator zawodów zgromadził na swoim koncie 483 punkty. Na drugim miejscu, z zaledwie pięcioma zdobytymi punktami mniej, uplasował się Jan Kita (okręg tarnobrzeski).

  Na trzecim miejscy sklasyfikowany został Stanisław Bać (Rzeszów), który wystrzelał 471 punktów. Tyle samo punktów zgromadził czwarty w klasyfikacji - Krzysztof Szczęch z Tarnobrzega, jednak na zajęte miejsce wpływ miało gorsze strzelanie w konkurencjach śrutowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo