Mielec > Dziś aukcja dla Paulinki

  Mielec > Dziś aukcja dla Paulinki

  AD

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Osoby chcące wesprzeć dwuipółletnią Paulinkę z Mielca oczekującą na operację serca w niemieckiej klinice, powinni zjawić się dzisiaj o godzinie 14 w Domu Kultury. Samorządowe Centrum Kultury, które włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz dziewczynki, organizuje aukcję obrazów.

  Paulinka ma poważną wadę serca (brak jej jednej komory serca). Dziewczynka przeszła już dwie operacje. Ale oczekuje na kolejną, która jest najważniejszą dla jej życia. Można ją wykonać w niemieckiej klinice. Rodzice potrzebują na operację 60 tysięcy złotych.

  Przez ostatnie miesiące Samorządowe Centrum Kultury organizowało koncerty, z których fundusze przeznaczało na zgromadzenie potrzebnych pieniędzy. Aukcja obrazów jest zwieńczeniem tych charytatywnych imprez. Samorządowe Centrum Kultury kieruje apel do mieszkańców Mielca, przedstawicieli firm i biznesmenów, aby wsparli Paulinkę i jej rodziców i przyszli na aukcję.

  Aukcja zaplanowana jest na dzisiaj. Rozpoczyna się o godzinie 14 w galerii numer 1 Domu Kultury. Swoje obrazy przekazali znani w regionie artyści plastycy, między innymi Franciszek Maślaszczyk, Edward Kociański, Jan Wozowicz, Stanisław Gazda, Urszula Kapuścińska, Witold Targosz, Katarzyna Czuchnowska, Zbigniew Liwak, Gabriela Cichocka, Marcin Wąsik, Marta Lipowska. Do wylicytowania jest 19 dzieł. Ich ceny wywoławcze ustalono na kwoty od 150 złotych do 800 złotych.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo