Tarnobrzeg > Starostwo planuje rozbudowę szkoły Specjalnego...

  Tarnobrzeg > Starostwo planuje rozbudowę szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na zlecenie tarnobrzeskiego starostwa powstaje kosztorys rozbudowy budynku szkoły Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie. Wszystko po to, by do rozbudowanej szkoły przeprowadzić internat i stołówkę, która dziś mieści się w zabytkowym pałacu rodziny Dolańskich.

  Pomysł jest prosty. Należy wyprowadzić z pałacu internat i stołówkę, i przenieść je do rozbudowanego budynku szkolnego. Praktyczne założenia do projektu rozbudowy zgłosiła także dyrektorka szkoły, która wspomniała o konieczności zwiększenia sal dydaktycznych.

  - Uważam, że szkoła, internat i stołówka powinny mieścić się w jednym budynku - mówi wicestarosta Jacek Hynowski. - Z jeden strony takie rozwiązanie ułatwiłoby pracę z dziećmi i młodzieżą. Z drugiej pozwoliłoby na oszczędności, chociażby w utrzymaniu i ogrzewaniu zabytkowego pałacu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo