Inwestycyjny boom na drogach

  Inwestycyjny boom na drogach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Krzysztof Madziński szef firmy Miasta ze Stalowej Woli pokazuje najnowszy typ równiarki drogowej.

  Krzysztof Madziński szef firmy Miasta ze Stalowej Woli pokazuje najnowszy typ równiarki drogowej. ©D. Łukasik

  Na organizowanych w Kielcach targach Autostrada Polska nie zabrakło firm z regionu podkarpackiego.
  Krzysztof Madziński szef firmy Miasta ze Stalowej Woli pokazuje najnowszy typ równiarki drogowej.

  Krzysztof Madziński szef firmy Miasta ze Stalowej Woli pokazuje najnowszy typ równiarki drogowej. ©D. Łukasik

  Kieleckie targi Autostrada Polska, które zakończyły się w miniony piątek, były jeszcze jednym dowodem na drogowy boom inwestycyjny. Na rekordowej imprezie wystawienniczej nie zabrakło firm z Tarnobrzega i Stalowej Woli.

  Autostrada Polska była największą imprezą wystawienniczą w kilkunastoletniej historii Targów Kielce. Zjechało na nią ponad ośmiuset wystawców z 26 krajów świata, ale biorąc uwagę obecność podwystawców na stoiskach, szacuje się, że w targach brało udział ponad tysiąc firm.

  Swoją ofertę prezentowało kilkanaście firm z Podkarpacia.
  - Pokazujemy betoniarnie - mówił Marek Piotrowski szef firmy Stanmark z Tarnobrzega.
  - Nasza firma istnieje od 1991 roku, ale tego typu nowoczesne betoniarnie produkujemy od dwóch lat. Uznaliśmy, że trzeba pokazać się w branży, a targi są najlepszą okazją. Tym bardziej, że oferujemy produkt nie tylko na rynek lokalny, a inwestycyjny boom może spowodować, że zainteresowanie naszymi urządzeniami wzrośnie.

  Najnowszy model równiarki RD200H prezentowała firma Mista ze Stalowej Woli. - Działamy od 1991 roku i produkujemy trzy modele równiarek - mówił Krzysztof Madziński, szef Misty. - Targi to najlepsze miejsce do zebrania opinii na temat nowości, jakie pokazujemy. Nie narzekamy na zainteresowanie naszymi równiarkami, choć akurat my nie odczuwamy skutków ożywienia w polskim drogownictwie. Nadal produkujemy więcej równiarek na eksport niż na rynek krajowy. Sprzedajemy więcej maszyn w Rumunii niż w Polsce. Nasz sprzęt częściej kupują gminy albo leśnicy niż zarządy dróg. A równiarki służą zarówno do budowy dróg, jak i na przykład odśnieżania. To sprzęt uniwersalny.

  Jednak większość wystawców, którzy przyjechali w tym roku na Autostradę nie ukrywała, że zainteresowanie ich ofertą znacznie wzrosło odkąd ruszyły inwestycje drogowe przed mistrzostwami Euro 2012.

  - Sprzedaż naszych wyrobów wzrosła w ciągu roku o 80 procent - mówił Łukasz Karczewski z firmy KH-Kipper produkującej wywrotki. - W ubiegłym roku sprzedaliśmy 1100 sztuk wywrotek, a w tym roku mamy już zamówienie na 1600 sztuk. W tej sytuacji nie można nie zaprezentować się na targach.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo