Sport > Powstanie kompleks sportowy nad Wisłą

  Sport > Powstanie kompleks sportowy nad Wisłą

  PISZ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marszałek województwa podkarpackiego przekaże samorządowi Tarnobrzega 333 tysiące złotych z przeznaczeniem na budowę kompleksu boisk sportowych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012".

  Uchwałę w tej sprawie podjął sejmik województwa. W ramach programu powstanie nowoczesny kompleks łączący boisko do piłki nożnej, szatnie i zaplecze oraz wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki lub kort tenisowy. Dofinansowanie samorządu województwa wyniesie maksymalnie jedna trzecią całej kwoty przeznaczonej na tę inwestycję. Po tyle samo wyłożą miasto i budżet państwa. Prawdopodobnie nowe boisko powstanie na terenach nad Wisłą obok dawnego amfiteatru. Magistrat przymierza się do zainstalowania w tym rejonie także skate-parku.

  - To może być początkiem tworzenia nowoczesnego kompleksu sportowego nad Wisłą - stwierdził Andrzej Wójtowicz, wiceprezydent miasta - to pozwoli naszej młodzieży uprawiać sport na profesjonalnych obiektach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo