Rzeszów > Emeryci protestują przeciw pogarszającym się...

  Rzeszów > Emeryci protestują przeciw pogarszającym się warunkom życia

  ra

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Manifestacji nie przerwał nawet ulewny deszcz.

  Manifestacji nie przerwał nawet ulewny deszcz. ©R. Adamski

  Kilkadziesiąt osób zmobilizowała Krajowa Partia Emerytów i Rencistów na organizowaną wczoraj pikietę przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie Seniorom nie przeszkadzał mocny deszcz, który rozpadał się akurat wtedy.
  Manifestacji nie przerwał nawet ulewny deszcz.

  Manifestacji nie przerwał nawet ulewny deszcz. ©R. Adamski

  KPEiR ma pretensje, że politycy interesują się nimi tylko podczas kampanii wyborczej, a zapominają po wyborach.
  - Teraz najważniejsze jest jak się wygląda, a nie jak spełnia się obietnice wyborcze - mówił Leszek Wołoszyński, prezes KPEiR na Podkarpaciu. - Protestujemy przeciw pogarszającym się warunkom życia, podnoszeniu cen żywności, lekarstw, prądu, a także podatkowi od rent i emerytur czy wydawaniu pieniędzy na awantury wojenne w Afganistanie, w Iraku i w Kosowie.

  Wołoszyński dodał, że poprzedni rząd okradł emerytów z waloryzacji rent i emerytur. A działania te to “ukryta eutanazja narodu polskiego".
  Emeryci spotkali się z wojewodą Mirosławem Karapytą i wicewojewodą Małgorzatą Chomycz. Za tydzień mają odbyć się rozmowy z reprezentacją emerytów.
  Pikietę zorganizowała Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, ale przybyli na nią też działacze kilku innych lewicowych organizacji politycznych, m.in. Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo