Stalowa Wola > Za pięć lat nowy będzie stadion

  Stalowa Wola > Za pięć lat nowy będzie stadion

  ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  W ciągu najbliższych pięciu lat dojdzie do przebudowy stadionu przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli, na którym grają piłkarze Stali. Ma powstać kameralny obiekt na 10 tysięcy widzów, w pełni zadaszony i wyposażony w krzesełka.
  18 września ogłoszone zostaną wyniki konkursu na projekt stalowowolskiego stadionu, a propozycje napływać będą do końca maja.

  - Przebudowę stadionu zaplanowaliśmy na pięć lat, by rozłożyć koszty - mówi Tadeusz Duszyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, właściciela obiektu.
  - W kosztach partycypuje miasto, a jest to łącznie 40 milionów złotych. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa odkrytej trybuny od ulicy Hutniczej, w kolejnych dwóch latach trybun na łukach, a w ostatnim etapie - obecnej trybuny zadaszonej. Powstanie też wtedy nowe, dwupiętrowe zaplecze z salami konferencyjnymi, windą dla niepełnosprawnych, monitoringiem i tak dalej. Wszystko zgodnie z wymogami europejskiej federacji piłkarskiej UEFA, tak więc w Stalowej Woli będą mogły być rozgrywane mecze nawet w europejskich pucharach.

  Po przebudowie stadionu przyjdzie też czas na jupitery i sztuczne oświetlenie. MOSiR w Stalowej Woli już otrzymał propozycję zakupu oświetlenia od innego klubu sportowego, Zagłębia Lubin, które wymienia je u siebie i pozbywa się dotychczasowego. Ale ostatecznie dyrektor Duszyński po konsultacji z prezydentem Stalowej Woli, Andrzejem Szlęzakiem, zrezygnował z zakupu.

  - Koszt oświetlenia z Zagłębia to milion złotych, ale u nas musiałoby to wszystko przeleżeć pięć lat, zanim zostałoby zamontowane po przebudowie stadionu - tłumaczy Tadeusz Duszyński. - Na razie montujemy na naszym obiekcie nowy zegar, a w przyszłym roku pojawi się też sztuczne boisko z oświetleniem, które kosztuje trzy i pół miliona złotych, z czego milion dwieście dołoży nam marszałek Podkarpacia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo

   Gry