Tarnobrzeg > Pluszaki od przedszkolaków dla tarnobrzeskiego...

  Tarnobrzeg > Pluszaki od przedszkolaków dla tarnobrzeskiego pogotowia

  /ram/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przedszkolaki z „jedynki” przyniosły kilkadziesiąt pluszaków.

  Przedszkolaki z „jedynki” przyniosły kilkadziesiąt pluszaków. ©M. Radzimowski

  Przedszkolaki z „jedynki” przyniosły kilkadziesiąt pluszaków.

  Przedszkolaki z „jedynki” przyniosły kilkadziesiąt pluszaków. ©M. Radzimowski

  Kilkadziesiąt pluszowych misiów, zajączków, piesków i kotków, przyniosły dzisiaj do tarnobrzeskiego pogotowia dzieciaki z Przedszkola nr 1 w Tarnobrzegu. "Misie ratownisie" systematycznie trafiać będą do rąk dzieciaków poszkodowanych między innymi w wypadkach.

  Wspólna akcja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Tarnobrzegu oraz redakcji Echa Dnia, rozkręciła się na dobre. Niemal każdego tygodnia do naszej redakcji lub bezpośrednio do pogotowia ratunkowego zgłaszają się osoby, przedstawiciele szkół i przedszkoli, które postanowiły włączyć się do akcji. Wszystkim im, często chcącym pozostać anonimowymi, serdecznie dziękujemy.

  Dzisiaj rano izba przyjęć tarnobrzeskiego szpitala miała wyjątkowo wielu gości. Z pozbieranymi pluszakami przyszły tutaj dzieciaki z Przedszkola nr 1 w Tarnobrzegu - około sześćdziesięciu maluchów.

  - Cieszymy się, że szczególnie dzieci, którym rodzice i nauczyciele mówią o tej akcji, chętnie oddają część swoich zabawek dla swoich rówieśników - mówi Wojciech Wąsik, zastępca dyrektora szpitala w Tarnobrzegu.

  Tym razem pluszaków było tak dużo, że ledwie zmieściły się wielkim koszu i kilku dużych reklamówkach. Wszystkie maskotki zostały wcześniej wyprane i pachnące. O akcji "Podaruj misia ratownisia" jedna z nauczycielek przeczytała na naszej stronie internetowej, rodzice i nauczyciele poinformowały o niej swoje dzieci.
  Dyrekcja szpitala wydrukowała nawet specjalne nalepki, dowód wsparcia akcji. Pluszaki trafia do rąk nie tylko dzieci poszkodowanych w wypadkach losowych, ale tez do małych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych. To maskotki, które dzieci zabiorą do swoich domów.

  Przedszkolaki z tarnobrzeskiej "jedynki" miały wczoraj okazje z bliska zobaczyć karetki pogotowia, a nawet wsiąść do nich i poznać wyposażenie. Szczególnie przypadły im do gustu hydraulicznie podnoszone nosze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo