Tarnobrzeg > Radny zarzucił matactwo

  Tarnobrzeg > Radny zarzucił matactwo

  WW

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie


  Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Tarnobrzegu była polem bitwy. Pod ostrzałem znalazł się wynik głosowania nad absolutorium dla prezydenta. Radny Norbert Mastalerz wytoczył ciężkie armaty przeciwko przewodniczącemu rady miasta.

  Pierwsze starcie trwało kilkadziesiąt minut i w trakcie sesji jeszcze wiele razy panowie toczyli wojnę na słowa. Radny Norbert Mastalerz ujawnił, że zapisany w protokole z kwietniowej sesji wynik głosowania nad absolutorium dla prezydenta za wykonanie budżetu nie zgadza się z tym, jaki podał przewodniczący rady zaraz po podliczeniu uniesionych rąk. Otóż Jurand Lubas ogłosił, że za głosowało 11 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, a 2 radnych było przeciw.

  Tymczasem do Regionalnej Izby Obrachunkowej wpłynęło pismo, że za absolutorium było 12 radnych. Chociaż nagranie sesji przez Miejską Telewizję Tarnobrzeg nie pozostawia wątpliwości, że głosów było mniej.

  Więcej jutro w Echu Dnia

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo