Baranów Sandomierski > Podczas obchodów jubileuszu strażaków...

  Baranów Sandomierski > Podczas obchodów jubileuszu strażaków zaśpiewa Krystyna Giżowska

  /Kat/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  150 rocznicę powstania będzie obchodziła w niedzielę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Baranowa Sandomierskiego.

  Z tej okazji strażacy odbiorą nowy wóz bojowy, a potem będą bawić się do późnych godzin wieczornych.

  Obchody rozpoczną się zbiórką o godzinie 14.15 pododdziałów na placu strażnicy. Następnie strażacy przemaszerują do kościoła parafialnego w oprawie strażackiej orkiestry z Dobrynina.
  Po mszy świętej, około godziny 14.45 nastąpi przemarsz pododdziałów na Rynek, miejsce oficjalnej uroczystości, gdzie odbędzie się wręczenie sztandaru, wbijanie okolicznościowego gwoździa, poświęcenie i przekazanie, i chrzest samochodu. Najbardziej zasłużeni strażacy odbiorą odznaczenia i wyróżnienia.

  O godzinie 16.30 rozpocznie się część nieoficjalna obchodów. Wystąpi Zespół Obrzędowy Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego, Zespół Taneczny ze Skopania, strażacka orkiestra z Dobrynina. Na godzinę 18.30 zaplanowano występ kabaretu z Kopydłowa. O godzinie 19.45 zaśpiewa Krystyna Giżowska. Obchody zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo