Stalowa Wola > Policja uratowała zaczadzonych ludzi

  Stalowa Wola > Policja uratowała zaczadzonych ludzi

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Dwóch policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stalowowolskiej komendy uratowało życie 40-letniej kobiecie i 31-letniemu mężczyźnie.
  Na rękach wynieśli ich z mieszkania, z którego wydobywał się intensywny dym.

  Jak informuje portal internetowy podkarpackiej policji, kilkanaście minut po północy 31 maja sierżant sztabowy Piotr Główka i sierżant Mariusz Dul otrzymali zgłoszenie, że z jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Popiełuszki wydobywa się gęsty dym.

  Na klatce schodowej stróże prawa zastali jedną z mieszkanek tego bloku, która wskazała mieszkanie z którego wydobywał się dym. Poinformowała też policjantów, że wewnątrz może przebywać matka z dwójką dzieci. Stróże prawa zapukali do mieszkania, ale nikt nie otworzył. Postanowili wyważyć drzwi.

  Po wejściu do środka, w pokoju na wersalce zauważyli leżącą kobietę, a na podłodze mężczyznę. Osoby były nieprzytomne. Z uwagi na bardzo duże zadymienie pomieszczeń policjanci wynieśli na rękach nieprzytomne osoby na zewnątrz. Jeden z nich udzielał im pomocy, a drugi sprawdzał, czy wewnątrz nie ma jeszcze jakichś osób. Na szczęście okazało się, że w mieszkaniu nie było już nikogo.

  Policjanci zlokalizowali źródło zadymienia. Okazało się, że włączony jest piekarnik w kuchence gazowej, który był otwarty, a wewnątrz były rozgrzane patelnie i brytfanny. Włączona kuchenka gazowa i wydobywający się z niej dym był prawdopodobną przyczyną zatrucia tlenkiem węgla tych dwóch osób.

  Po upływie kilku minut wyniesione z mieszkania osoby odzyskały przytomność. Policjanci wezwali karetkę pogotowia i straż pożarną. Pokrzywdzone osoby trafiły do stalowowolskiego szpitala, ale w niedzielę wyszły na własne żądanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo