Stalowa Wola > Starosta ocalał, a wraz z nim zarząd powiatu...

  Stalowa Wola > Starosta ocalał, a wraz z nim zarząd powiatu stalowowolskiego

  /ZS/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radni powiatu stalowowolskiego nie odwołali starosty Wiesława Siembiedy i zarządu powiatu. Zabrakło dwóch szabel, żeby pokonać jego drużynę. - Gratuluję dobrej decyzji - powiedział starosta do radnych po głosowaniu.

  Sprawa odwołania zarządu stanęła na dzisiejszej sesji, ponieważ na poprzedniej radni nie udzielili zarządowi absolutorium z wykonania budżetu. Jak się już utarło, uchwalanie absolutorium jest okazją do pokazania przez opozycję niechęci do rządzących.

  Wszystko bowiem przemawiało za tym, żeby zarząd został pozytywnie rozliczony z wykonania budżetu. Budżet bowiem był zrealizowany prawidłowo, pozytywnie oceniła go Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna radnych.

  Mało tego, Wiesław Siembida jest starostą od połowy listopada, więc miał niewielki wpływ na to co się stało w budżetem z okresu, kiedy starostą był obecny poseł Antoni Błądek. A jednak zabrakło jednego głosu do uzyskania absolutorium.

  Tym razem do odwołania zarządu ze starostą potrzeba było czternastu głosów. Za odwołaniem głosowało dwunastu radnych, jedenastu było przeciwnych. Starosta odetchnął, zarząd razem z nim. Zaraz po tym radni zabrali się za ustalanie pensji staroście. Napiszemy o tym w najbliższym wydaniu "Echa Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo